• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

kit1.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید

کیت کلر سنج

برند کلر سنج

واهب ایران

نوع کلر سنج

کلر آزاد و کل سنج

ویژگی

قابلیت حمل

توضیحات

کیت کلرسنج چیست؟

یکی از مهم ترین تجهیزات اندازه گیری و ابراز دقیق در تصفیه آب کاربرد دارد . کلر زنی مهم ترین پیشرفت در عمل تصفیه آب است . کلر باعث از بین رفتن هاگ میکروب ها و بعضی از ویروس ها می شود و در تصفیه آب هم مهم می باشد . اما با این وجود کلر ، گازی است خطرناک و کار با آن نیاز به احتیاط های لازم دارد . از آنجایی که کلر ، گازی جذب شونده محرک و خفه کننده برای انسان است . حد مجاز آستانه آن در هوای استنشاقی ، معادل 3 میلی گرم در متر مکعب تعیین شده است . تنفس گاز کلر به مقدار زیاد باعث مسمومیت بسیار شدید شده و گاهی مرگ آور است . بطور کلی ایمن و بهداشت عمومی و محیط کار در تصفیه خانه ها ارتباط مستقیمی به نحوه طراحی ساختمان و رعایت ضوابط ایمنی کار با گاز کلر دارد . بنابراین به منظور پیشگیری از بروز احتمالی حوادث و خطرات جانی و مالی ناشی از نشت گاز در محیط کار و محیط زیست ، آتش سوزی و انفجار و تامین سلامت کارکنان و ساکنان اطراف ، تدوین اصول طراحی ایمنی و بهداشت ساختمان واحد کلرزن در تصفیه آب آشامیدنی یک ضرورت است . کلر سنج و فلوراید سنج یکی از تجهیزات اندازه گیری و ابراز دقیق است که دارای مشخصاتی از قبیل اندازه گیری پارامترهای دما ، شوری ، اسید سنجی می باشد . استفاده از این گونه تجهیزات اندازه گیری میزان کلر که در رسته تجهیزات وابسته به آب است در میان متخصصین رواج دارد . این نوع از تجهیزات اندازه گیری و ابراز دقیق معمولا به علت راحتی مشتری و مناسب در آمدن قیمت بصورت چند کاره یا اصطلاحا مولتی فانکشن ساخته می شود . اغلب اینگونه اندازه گیری و ابراز دقیق قابلیت نمایش بزرگ ارقام اندازه گیری شده و کالیبره دو نقطه محدوده اندازه گیری 9.99-0.1 میلی گرم بر لیتر را دارند . شرکت تجهیزات اندازه گیری و ابراز دقیق با کادری مجرب و متخصص در زمینه خرید و فروش انواع تجهیزات تست و اندازه گیری از جمله انواع کلرسنج جیبی و ضد آب فعالیت می کند. کیت کلر

کلرسنج دستگاهی است که جهت اندازه گیری مقدار کلر آزاد ، ترکیبی و کل کلر محلول در آب بکار می رود . با توجه به اینکه کلر زنی یکی از متداول ترین روش گند زدایی آب است و باعث از بین رفتن ویروسها و میکروب های آب می شود . از طرفی نیز می تواند خطر ناک باشد ، اندازه گیری کلر و کلرسنجی بوسیله کلر سنج ها بسیار حائز اهمیت است . کلرسنج به دو نوع کیت های تست کلر و یا کلر سنج های دیجیتالی می باشند که در نوع کیت تست کلر ، کلرسنجی بصورت چشمی انجام می شود ، در روش دیجیتال با استفاده از محلول معرف و مکانیزم نوری اندازه گیری دقیق مقادیر کلر امکان پذیر است . کار با این از کلر سنج ها بسیار راحت است و نیاز به تخصص خاصی ندارد . مقدار کمیت مورد نظر پس از پردازش یافته های بطور مستقیم بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود و نیازی به هیچ محاسبه اضافی نیست . کلرزنی متداول ترین روش گند زدایی آب است . استفاده از کلر و ترکیبات آن در حال حاضر عامل اصلی گند زدایی آب آشامیدنی در تمام شهر های کشور می باشد . کلر سنجی به روش رنگ سنجی ، مرسوم ترین روش اندازه گیری کلر باقی مانده می باشد . اساس این روش عبارت است از اضافه کردن نوعی ماده معروف به نام DPD به آب حاوی کلر و در پی آن اندازه گیری مقدار غلظت کلر با توجه به تغییر رنگ آب که متمایل به ارغوانی می شود و بر اساس رنگ ایجاد شده میزان کلر باقی مانده آب اندازه گیری می گردد.

بطور کلی دستگاه های کلر سنج استفاده کننده از تکنیک رنگ سنجی به دو دسته تقسیم می شوند .

کلرسنج های چشمی

با استفاده از کیت تست کلر ، کلرسنجی بصورت چشمی و با تغییر رنگ انجام می شود .

کلرسنج های الکترونیکی

با استفاده از محلول معرف و مکانیزم نوری اندازه گیری دقیق مقادیر کلر انجام می گیرد . امروزه انواع متنوعی از کیت های کلرسنج چشمی و الکترونیک در بازار موجود می باشد که شرکت های تولید کننده این نوع دستگاه ها ، خصوصیات مختلفی را برای دستگاههای خود ایجاد کرده اند . با توجه به اهمیت صحت و دقت کلرسنجی و محدوده سنجش کلر جهت مصارف بهداشتی و شرب و تاثیر آن بر امر بهداشت و سلامت مصرف کنندگان به پارامترهای ذکر شده در این دستگاه ها بسیار مهم و ضروری است .

دانلود آنالیز :
دانلود دستورالعمل :
دانلود کاتالوگ :
  • نام :
    ایمیل :
    پیغام :