• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

sodb.gif

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

سوختگی با سود پرک

اثرات سود پرک بر سلامت انسان :

مواجهه با سود پرک به راحتی از طریق بخار و تماس استنشاقی رخ نمی دهد بلکه از طریق ائرسل اتفاق می افتد. سه مورد که بیشتر باعث صدمات می شود عبارتند از : 1. تحریک شدید دستگاه تنفسی 2. صدمات دائمی ریه 3. با توجه به طبیعت خورنده سود پرک باعث ادم ریوی می شود.


بیماری انسدادی غیر قابل برگشت ریوی زمانی رخ می دهد که فرد حدود 5 لیتر از محلول 5 درصد سود پرک را با قلم مو در یک اتاق کوچک با تهویه بسیار محدود استفاده نماید. استنشاق ائرسل های ناشی از پاشیدن آب روی گلوله های سود پرک توسط یک فرد منجر به آسیب شدید ریوی می شود.


تماس با پوست :

سود پرک خاصیت خورندگی زیادی دارد و قادر به ایجاد سوختگی شدید با زخم های عمیق و اسکار دائمی دارد. این ماده می تواند به لایه های عمیق پوست نفوذ کند و تا زمان رفع کامل آن به خوردگی ادامه دهد. شدت صدمه به غلظت محلول و مدت زمان تماس بستگی دارد. سوختگی ممکن است در لحظات اولیه دردناک نباشد؛ شروع درد ممکن است چند ساعت به تعویق بیفتد. آزمایشات متعدد نشان داده که به کار بردن یک محلول 4 درصد از سود پرک، به مدت 15 تا 180 دقیقه روی بازوی داوطلب باعث آسیبی شد که از تخریب سلول های لایه سخت خارجی پوست در عرض 15 دقیقه شروع و به نابودی کامل تمامی لایه های پوست به مدت 60 دقیقه انجامید. محلول هایی که در حد 12 % ضعیف شده باشند می تواند به سلامت پوست در عرض یک ساعت آسیب برساند. سود پرک مو را در خود حل نموده و باعث طاسی برگشت پذیر می گردد. هر گاه محلول غلیظ آن روی سر کارگر چکیده شود و درمان برای چند ساعت به تعویق بیفتد سوختگی پوست سر رخ می دهد.


آسیب سود پرک بر چشم انسان :

سود پرک بسیار خورنده است. شدت آسیب با غلظت محلول، مدت زمان مواجهه و سرعت نفوذ در چشم افزایش می یابد. آسیب می تواند از تحریک شدید و اسکار خفیف شروع و تا تاول زدن، از هم گسیختگی، زخم، اسکارهای شدید و تیرگی متغیر باشد. اگر این شرایط ادامه پیدا کند روی بینایی فرد از طریق ابتلای فرد به گلوکوم و کاتاراکت نیز ممکن است تاثیر بگذارد. در موارد شدید، زخم پیش رونده و تیرگی بافت چشم ممکن است منجر به کوری دائمی گردد.

اگر محلول سود پرک به طور تصادفی بلعیده شود چه اتفاقی رخ می دهد.

بلع غیرشغلی آن میتواند سوختگی های خورنده شدید در بافت مری ایجاد نموده که در برخی از موارد تا تنگی آن نیز پیشرفت می کند. در صورت گرفتار شدن به درد شدید، سوختگی دهان، گلو و مری، استفراغ، غش کردن و مرگ احتمالی مصرف خوراکی باید رخ داده باشد.


مواجهه طولانی مدت با محلول سودپرک چه تاثیری بر سلامتی می گذارد :

پوست : به علت ماهیت خورنده آن، انتظار می رود تماس مکرر یا طولانی مدت باعث خشک شدن، ترک خوردگی و التهاب پوست می گردد.


آیا سود پرک سرطانزا است ؟

سود پرک به عنوان عامل بروز سرطان مری در افرادی که آن را بلعیده اند مطرح می باشد. سرطان ممکن است 12-42 سال پس از واقعه بلعیدن آن توسعه پیدا کند. اینگونه سرطان ها در قسمت هایی که دچار سوختگی شدید ناشی از حرارت شده اند نیز مشاهده شده است.

تخریب بافتی و تشکیل اسکار این سرطان ممکن است از عوارض ناشی از سود پرک به تنهایی شدیدتر باشد.


کلمات کلیدی :

کلمات کلیدی

سود سوز آور- فروش سود پرک-فروش سود سوزآور-قیمت سود پرک- سود سوزآور در جدول- شیرین کردن زیتون با سود سوزآور-ایمنی سود پرک-تولید سود پرک-سود پرک در شیراز-سود پرک در اصفهان-موارد استفاده و کاربرد سود پرک-بسته بندی سود پرک- سوختکی با سود پرک-سود مایع چیست- کاربرد سود پرک در صنعت چرم -سود پرک- معرفی سود مایع-سود پرک 99 درصد- سود پرک کاستیک- تولید کننده سود پرک- فروش سود پرک در اصفهان-خریدار سود پرک 20 درصد- مرکز پخش سود پرک- فروش عمده سود پرک- مصارف سود پرک- سود جامد پرک-فروشنده اصلی سود پرک-موارد استفاده از سود پرک-سود پرک جامد-قیمت سود پرک جامد-سود پرک چیست-قیمت سود-سود پرک کاستیک چیست- سود کاستیک گرانول- کاربرد سود پرک-محلول سود مایع چیست-سود جامد-سود کاستیک