• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

zaj-b.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

زاج سفید

زاج سفید در حقیقت سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیوم است که سولفات آلومینیوم با نام تجاری آلوم یا زاج سفید می باشد.


زاج سفید چیست؟

زاج سفید در حقیقت سولفات مضاعف پتاسیم و آلومینیوم است که سولفات آلومینیوم با نام تجاری آلوم یا زاج سفید می باشد. زاج پتاسیم یا زاج معمولی به شکل بلورهای شفاف با طعمی شیرین، قابض و مشخص یافت شده و در الکل غیر محلول می باشد. زاج پتاسیم دارای چند مولکول آب می باشد که در اثر حرارت آب تبلور خود را از دست داده و زاج خشک به دست می آید. این زاج به آهستگی در 25 تا30 قسمت آب حل می گردد.

زاج آلبومین را منعقد کرده و آب بافت ها را بخود می گیرد. یکی از بهترین اجسام قابض و خون بند می باشد و در داخل و یا خارج مانع ترشحات می گردد. و به علاوه دارای خاصیت ضد میکروبی نیز می باشد و از فساد و تخریب جلوگیری می کند. روی پوست سالم خیلی کمتر تاثیر می گذارد، ولی در مخاط و زخم ها تاثیرش بیشتر است و موجب اثر قبض عروقی رگ ها شده و یک نوع احساس خشک شدن بافت ها ظاهر می گردد. مقدار کم آن در دستگاه گوارش موجب یبوست می گردد و مقدار زیاد آن باعث خراش و تحریک و ورم و التهاب معده و روده ها می شود.


خواص زاج سفید

بهترین خاصیتی که می توان برای آن ذکر کرد :

سرطان مثانه

زخم های کلیه، مجاری و مثانه

کاهش دادن ورم ها و بادها دراعضا

شکستن سنگ های کلیه

کشیدن زاج سفید سوخته در چشم برای از بین بردن چرک های گوشه های چشم مفید است.

زاج سوخته همراه با عسل جهت پهن و قطور شدن پلک نافع می باشد.

بوییدن زاج سوخته و کشیدن آن در بینی جهت خون ریزی بینی کارآمد است.

مرهمی برای زخم های دهان

خشک شده و ساییده آن بر روی زخم های رحم و عفونت ها و خون ریزی های عفونی مفید بوده و شیاف آن در رحم همراه با آب برای بیماری های عفونی رحم مجرب است.

ورم لثه و عضلات حلق را درمان می کند.

فیتیله آن با عسل در گوش برای درد گوش و رفع چرک و عفونت آن مفید است.

شقاق و بواسیر را نیز با ساییده شده زاج درمان می کنند.


ضد عرق طبیعی

دئودورانت ها و ضد عرق های شیمیایی مثل انواع مام اثرات جانبی بسیار بدی مثل سرطان زا بودن دارند. تنها راه حل عمومی استفاده از مام یا دئودورانت های شیمیایی، زاج سفید یک نوع سنگ بلوری شکل است که در طبیعت وجود دارد و از زمان بسیار قدیم به عنوان ضد عرق استفاده می شده است. البته مصارف دیگری هم داشته.

زاج سفید اگر قطعاتش بزرگ باشه اول کمی بکوبید تا خرد بشه. بعد اون رو در دستگاه آسیاب کننده خانگی بریزید و بصورت پودر در بیاورید. ضد عرق و ضد بوی بدن شما آماده است. برای استفاده کافیست که روزی یک بار دستتون را خیس کنید و سر انگشتانتون رو به پودر زاج سفید آغشته کنید و آن را مثل مام به بدنتان بمالید یا اینکه می توانید بعد از هر حمام آن را به بدن خیس بمالید و این یعنی خداحافظی با بوی بد بدن در یک روز گرم تابستان یا هر فصل دیگر.


زاج سفید محلول ضد میکروبی

برای استعمال خارجی زاج به عنوان یک محلول شست و شوی ضد میکروبی، 100 گرم از بلورهای زاج را آسیاب کرده و در 1 لیتر آب به مدت 10 دقیقه حرارت دهید. این محلول رقیق، یک محلول شست وشوی گیاهی با خاصیت ضد میکروبی قوی است. توصیه می شود حتی کسانی که دچار بیماری های میکروبی دستگاه تناسلی نیستند، جهت پیشگیری از بیماری، خود را با اینگونه محلول ها شست و شو دهند.


محصولات مرتبط