• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

SAALAB.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

ثعلب چیست ؟

سی ام سی


گیاهی با گل های آبی واژگون از پیاز این گیاه بعد از خشک و پودر کردن برای بستنی سازی استفاده می شود زیرا این گیاه دارای مواد نشاسته ای می باشد. ثعلب آردی است که از ساییدن غده های ریشه خشک شده گونه های مختلف گیاه ثعلبان بدست می آید. آرد ثعلب دارای یک ماده چند قندی نشاسته مانند به نام با سورین است. گونه هایی از ثعلبیان مانند orchis morio . کاربرد دارویی داشت که امروزه سعی می کنند مواد دیگری را جایگزین آن کنند. غده های ریشه آن را جمع آوری کرده و خشک می کردند و بعدا آرد کرده و از آن لعاب ثعلب درست می کردند. این لعاب ثعلب درست می کردند. این لعاب هیدرولیز شده و به مانوز و گلوکز تبدیل می شود و دارای 30% نشاسته، آلبومین و قند است. در گذشته در پزشکی سنتی از لعاب رقیق ثعلب به نسبت 10 به 100 برای ناراحتی های روده و معده، تقویت قدرت جنسی استفاده می کردند ولی امروزه مواد دیگری را جایگزین ثعلب می کنند. به دلیل جمع آوری بیش از اندازه این گیاه در معرض خطر نابودی قرار گرفت.

از ثعلب در تولید بستنی سنتی ایرانی استفاده می شود.

از آرد ثعلب در ترکیه نوشابه ای تهیه می شود بنام salep که این نوشیدنی پیش از حضور قهوه و چای مصرف می شود.

از آرد ثعلب دسرهایی نیز تهیه می شود از جمله پودینگ ثعلب و بستنی ثعلب، منطقه قهرمان مرعش ترکیه از تولید کنندگان بزرگ آرد ثعلب است که این آرد با نام ثعلب مرعش معروف است.

کلمات کلیدی :

کربوکسی متیل سلولز، قیمت کربوکسی متیل سلولز، سی ام سی، کاربرد کربوکسی متیل سلولز، سلولز، فروش کربوکسی متیل سلولز، معرفی کربوکسی متیل سلولز، خواص فیزیکی و شیمیایی کربوکسی متیل سلولز، تولید کربوکسی متیل سلولز، کربوکسی متیل سلولز خوراکی، متیل سلولز چیست، CMC، ثعلب صنعتی، ثعلب چیست، کربوکسی متیل سلولز در صنایع غذایی.


محصولات مرتبط