• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

giyahb.jpg

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

تاثیر اسید بوریک بر گیاهان

گیاهان را از نظر مقدار نیاز به بور می توان به سه گروه کم نیاز، میان نیاز و پر نیاز تقسیم بندی نمود.


تاثیر کمبود اسید بوریک بر گیاهان :

گیاهان را از نظر مقدار نیاز به بور می توان به سه گروه کم نیاز، میان نیاز و پر نیاز تقسیم بندی نمود. گیاهان کم نیاز عبارت اند از : غلات، چمن، حبوبات، پیاز، سیب زمینی، خیار و انواع میوه های دانه ریز، گیاهان با نیاز متوسط عبارتنداز: شبدر، کلم، هویج، کاهو، پنبه، توتون، اغلب میوه های هسته دار و سبزیجات. گیاهانی مانند یونجه، کرفس، چغندرقند و ترب در دسته گیاهان پر نیاز قرار می گیرند. علاوم کمبود بور در برگ، شاخه، میوه و حتی ریشه گیاه ممکن است مشاهده شود و به علت عدم تحرک بور در گیاه، علائم کمبود ابتدا در برگ های جوان و سر شاخه ها بروز می نمایند. اولین علامت قابل مشاهده، توقف رشد جوانه انتهایی است که بلافاصله پس از آن برگ های جوان سبز کم رنگ شده و این رنگ پریدگی در قاعده برگ بیشتر از نوک برگ است . مرحله بعد سیاه شدن جوانه های رویشی و بافت های مریستمی، تجزیه سلول ها و فساد سلول هاست.

این ضایعات به بروز علائمی مانند تشکیل بافت های قهوه ای یا چوب پنبه ای و پوسیدگی داخل غده ها منجر می شود. در چغندر قند کمبود بور باعث بد شکلی و شکننده بودن دمبرگ ها می شود در گلبرگ میانی و دمبرگ شکاف می خورد، سپس جوانه انتهایی از بین رفته و لکه سیاهی روی تاج ریشه پیدا می شود و بعد به داخل ریشه نفوذ کرده و بافت را تخریب می نماید این موضوع در گیاهان ریشه ای دیگر هم اتفاق می افتد.


کلمات کلیدی :

اسید بوریک در کشاورزی-تاثیر اسید بوریک بر گیاهان-خواص اسید بوریک-تاریخچه اسید بوریک-کاربرد و موارد مصرف اسید بوریک-تولید اسید بوریک-فروش اسید بوریک-قیمت اسید بوریک


محصولات مرتبط