• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

cmc6b.gif

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

اطلاعات فنی و ایمنی دی اتانول آمین

هشدارهای حفاظتی :

1. تماس با چشم : دی اتانول آمین می تواند سبب تحریک به همراه ناراحتی و درد با علائم مشخصه قرمزی، ورم و سوختگی شیمیایی باشد. در صدمات شدید چشم، نابینایی رخ می دهد.

2. تماس با پوست : این ماده و محلول این ماده می تواند سبب تحریک شدید، ناراحتی و درد در موضع شود، قرمزی شدید، ورم به همراه سوختگی، تاول، زخم و ضخیم شدن پوست باشد. همچنین می تواند سبب صدمه و تخریب بافت شود.

3. بلعیدن و خوردن : این ماده سبب تحریک شدید و سوختگی شدید و سوختگی دهان، گلو، مری و شکم همراه با درد سینه و شکم، حالت تهوع، استفراغ و اسهال شود.

4. تنفس : سبب تحریک شدید چشمی، بینایی، گلو و ریه ها می شود و میتواند سبب ایجاد سوختگی، زخم در گلو، سرفه، خس خس سینه، لارنژیت، کوتاه شدن تنفس، سردرد، حالت تهوع و استفراغ شود.


کمک های اولیه :

1. تماس با چشم : سریعا چشم های آلوده را به ملایمت با آب ولرم به مدت 20 تا 30 دقیقه شستشو دهید، پلکها در هنگام شستشو باز نگه داشته شوند. همچنین می توان از محلول نمک طبیعی استفاده کرد. سریعا به پزشک مراجعه کنید.

2. تماس با پوست : موضع آلوده را سریعا با آب ولرم و با ملایمت به مدت 20 تا 30 دقیقه شستشو دهید. سریعا به پزشک مراجعه کنید.

3. بلعیدن و خوردن : هرگز به فردی که بیهوش است چیزی نخورانید. دهان مصدوم را با آب شستشو داده و فرد را وادار به استفراغ نکنید. در صورت هوشیاری فرد به وی 240 تا 300 میلی لیتر آب با املاح معدنی رقیق بخورانید و در صورت امکان بعد از آب به فرد شیر دهید. سریعا به پزشک مراجعه کنید.

4. تنفس : منبع مولد آلودگی یا مصدوم را به هوای آزاد برده در صورت قطع تنفس یا مشکل تنفسی به وی دستگاه اکسیژن وصل کنید. سریعا به پزشک مراجعه شود.

5. اطلاعات پزشکی : علائم حیاتی فرد را مرتب چک کنید (دما، فشار خون و ...) به پزشک یا نزدیک ترین مرکز کنترل سموم مراجعه کنید.


اطفاء حریق :

1. خطر آتشگیری : این مواد زمانیکه شدیدا حرارت می بینند ممکن است بسوزد و در هنگام سوختن تولید گاز سمی و محرک اکسید نیتروژن را می کنند.

2. نحوه اطفاء حریق : کربن دی اکسید، پودر خشک مواد شیمیایی، فول الکل، فوم پلیمر، اسپری یا مه آب.

3. سایر توضیحات : در اثر تجزیه حرارتی تولید کربن منوکساید، کربن دی اکساید، نیتروژن اکساید و آمونیاک می کند.


احتیاطات شخصی :

1. حفاظت پوست : از دستکش، لباس و کفش های مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده شود.

2. حفاظت چشم : نقاب صورت در بعضی از مواقع ضروری است.

3. حفاظت بدن : از دستکش، لباس و کفش های مقاوم در برابر مواد شیمیایی استفاده شود. در محیط های کاری از دوش و چشم شور استفاده شود.

حفاظت تنفسی : راهنمای ویژه ای در دسترس نیست. این مواد قابلیت تبخیر و فراریت بسیار پایینی دارند و تا زمانی که این مواد گرم نشده اند و یا سمیت این مواد موجود نیست، نیازی به حفاظت تنفسی نمی باشد.


احتیاطات محیطی :

1. حفاظت محیط : تا زمانیکه آلودگی به طور کامل برطرف نشده، محیط را محدود کنید و تمیز کردن محیط آلوده را فقط توسط افراد آموزش دیده انجام دهید. این افراد می بایست از کلیه تجهیزات ایمنی فردی مورد نیاز استفاده کنند. محیط را تهویه کرده و منابع قابل اشتعال و محترق را از محیط آلوده دور کنید.

2. نظافت محیط آلوده : به هیچ عنوان به مواد ریخته شده دست نزنید. مواد ریخته شده را داخل آب راه فاضلاب یا یک فضای بسته قرار دهید. از جلوی نشت مواد بطور ایمن جلوگیری کنید. می توان به وسیله خاک، ماسه یا سایر مواد جاذبی که با این مواد واکنش نمی دهند، آلودگی را برطرف کنید. مایع آلوده را بوسیله پمپ یا سایر وسایل وکیوم کننده برداشته و در ظروف مناسب با درپوش و برچسب ریخته شود.


طریقه دفع ضایعات مواد و بسته بندی :

1. دفع ضایعات مواد : طبق قوانین محلی و کشوری عمل نمایید.

2. دفع بسته بندی شده : آنها را طبق روش های کنترل شده سوزانده یا دفن بهداشتی نمایید.


جابجایی و انبار :

1. احتیاطات جابه جایی : از تولید بخارات و میست دی اتانول آمین و پراکندگی در هوای محیط کار و تماس با تجهیزات آلوده پیشگیری کنید. قبل از حمل و نقل، ظروف محتوی این ماده را از نظر نشتی بازرسی کنید. دقت شود که ظروف حمل و نقل آسیب و صدمه نبینند. در هنگام حمل و نقل، وسایل نقلیه مخصوص جابه جایی باید در مقابل مواد خورنده مقاوم باشند.

2. شرایط انبارداری : در محیط خشک، خنک، با تهویه محیطی مناسب و به دور از گرما و منابع مشتعل و محترق نگهداری شود.

3. بسته بندی مناسب : در ظروف محکم و دارای برچسب مخصوص و سازگار با این ماده نگهداری شود.


محصولات مرتبط