• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

acidzedesaroj400.jpg

1

گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

اسید ضد ساروج

برند

KTA

طبقه بندی

اسید

ظاهر

مایع

نوع بسته بندی

گالن های 5 لیتری، 20 لیتری و 220 لیتری موجود می باشد.

توضیحات

اسید ضد ساروج چیست ؟

محلول اسید ضد ساروج محلولی ترکیبی با فرمولی اسیدی می باشد که ترکیبی از چند نوع اسید کاتالیزور را در خود جای داده است. این محلول با توجه به خورندگی بسیار زیاد نسبت به ساروج باعث از هم گسیخته شدن تار و پود ساروج خواهد شد. این محلول بسیار خطرناک بوده و بر روی کلیه ساروج ها تاثیر تخریبی می گذارد لذا برای کار کردن با این محصول حتما به توصیه های ایمنی توجه لازم بفرمایید.

اسید ضد ساروج محصول تولید شرکت کیمیا تهران اسید می باشد و از مواد خارجی در ترکیب آن استفاده شده است. لذا فوق العاده قوی می باشد و حتما از دستکش های ضد اسیدی و ماسک ضد اسید و هم چنین لباس کار خوب پلی استری و عینک کار استفاده شود.اسیدضد ساروج را بروی ساروج ریخته بطوری که روی سطح ساروج قرار بگیرد و به مدت 10 تا 50 دقیقه شروع به جوش خوردن بر روی سطح می کند. پس از کار افتادن محصول دوباره محلول را به ساروج اضافه می کنید و این مراحل را دوباره تکرار می کنید تا سطح ساروج کامل خورده شود.از قرار دادن این محصول در جلوی آفتاب خود داری کنید.در جای خشک و خنک نگهداری شود.این محصول ترکیبی است و بر اساس سفارش مشتری ساخته می شود.

ساروج چیست

ساروج مخلوطی از آهک، خاکستر و یا روث حیوانات که با گل و آب مخلوط می شود، بعد از خشک شدن آن را در کوره قرار می دهند تا مخلوط پخته شده و به ساروج تبدیل شود. ساروج جز قدیمی ترین مصالح در ایران و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد، تاریخ شروع بکارگیری ساروج را نمی توان دقیقا بیان کرد ولی نمونه های 700 ساله ای از این ماده در نقاط مختلف ایران یافت می شود. تقریبا آخرین باری که در ایران از آن استفاده شده حدود هشتاد سال قبل و در ابتدای دوره پهلوی بوده که از آن تاریخ به بعد این ملات به دست فراموشی سپرده شد و از صحنه معماری ایران حذف شد. ماده اصلی تشکیل دهنده ساروج ترکیب آهک و سیلیس فعال می باشد. ساروج از ترکیب آهک با سیلیس فعال ساخته می شود، نکته حائز اهمیت فعال بودن سیلیس می باشد که سیلیس آمورف یا بی شکل نیز خوانده می شود. در گذشته برای تامین سیلیس از خاکستری که در محل با سوزاندن فضولات حیوانی حاصل می شد استفاده می کردند که امروزه می توان از سیلکافوم میکروسیلیس به عنوان ماده جایگزین استفاده کرد. یکی از کاربردهای اصلی ساروج استفاده در امر پوشش است، با توجه به اینکه پس از استفاده هجم ساروج کاهش می یابد موجب ترک خوردگی در سطح و بروز اختلال در نقش اصلی آن که همان نفوذ ناپذیر کردن سطح است می شود. در بعضی مواقع که ساروج کمیاب می شود و همچنین مواقعی که نیاز است ساروج با خواص متعدد داشته باشند از ماسه ریز دانه در ترکیب استفاده میشود که خاصیت اولیه ملات را ندارد و برای جبران این مساله خاک رس را به ترکیب اضافه می کنند. در بعضی مواقع از تخم مرغ نیز در ملات ساروج استفاده می شود که تنها با آزمایشات دقیق می توان اثرات آن را بررسی کرد.

اسید ضد ساروج

دسته بندی ساروج

سخت

نیمه سخت

نرم

هر کدام از دسته بندی ها کاربرد خاص خود را دارد، می توان گفت ساروج تغریبا همان سیمان است با فرمولی متفاوت. ساروج نوع نرم را می توان با موادی خاص مورد آزمایش قرار داد تا به این نتیجه رسید که فقط در نوع نرم کاربرد دارد. بدین صورت که تیکه ای از ساروج را در ماده مورد نظر قرار داده زمانی که شروع به جوشیدن و پوسیدن کرد این نوع ساروج نرم می باشد. سختی ساروج نوع متوسط دو برابر نوع نرم آن می باشد، این ساروج برای شکستن نیاز به پتک و قلم دارد در صورت نیاز به نرم کردن آن نیاز به یک ماده خاص شیمیایی بوده که باید ساروج در آن قرار داد.

ساروج نوع سخت که در جه سختی آن ده برابر نوع متوسط می باشد که جهت نرم کردن آن می بایست از مواد شیمیایی بسیار قوی تری نسبت به دو نوع قبلی استفاده کرد، هزینه این کار بسیار بالا بوده و خطراتی را به دنبال دارد و می بایست حتما توسط متخصین انجام پذیرد.

خواص و کاربرد ساروج

محکم مثل سنگ

سوراخ نمی شود

عدم شکنندگی

در مقابل تغییرات آب و هوایی و رطوبت کاملا مقاوم : با توجه به این خاصیت و قدرت نفوذ پذیری بسیار اندک به عنوان روکش در سازه هایی که در تماس مستقیم با آب هستند مورد استفاده قرار می گیرد مانند : حوض، حمام، آب انبار و .....

ساروج سطحی بسیار براق و صاف دارد که با توجه به این خاصیت از آن در امر تزئینات ساختمان استفاده می شود.

اسید ضد ساروج

اسید ضد ساروج چیست

محلول اسید ضد ساروج محلولی ترکیبی با فرمولی اسیدی می باشد که ترکیبی از چند نوع اسید کاتالیزور را در خود جای داده است. این محلول با توجه به خورندگی بسیار زیاد نسبت به ساروج باعث از هم گسیخته شدن تار و پود ساروج خواهد شد. این محلول بسیار خطر ناک بوده و بر روی کلیه ساروج ها تاثیر تخریبی می گذارد لذا برای کار کردن با این محلول حتما به توصیه های ایمنی توجه لازم بفرمایید. اسید ضد ساروج محصول تولیدی شرکت کیمیا تهران اسید می باشد و از مواد خارجی در ترکیب آن استفاده شده است، لذا فوق العادع قوی بوده و حتما حین استفاده می بایست از دستکش های مقاوم، ماسک، لباس کار و عینک کار استفاده شود. اسید ضد سارج را بروی ساروج ریخته بطوری که روی سطح ساروج قرار بگیرد و به مدت 10 تا 50 دقیقه شروع به جوش خوردن بر روی سطح می کند. پس از کار افتادن محصول دوباره محلول را به ساروج اضافه می کنید و این مراحل را دوباره تکرار می کنید تا سطح ساروج کامل خورده شود. از قرار دادن این محصول در مقابل نور آفتاب خود داری کنید. اسید ضد ساروج محصول ترکیبی بوده و بر اساس سفارش مشتری ساخته می شود.

نکته مهم در مورد اسید ضد ساروج

همان طور که به تفصیل در خصوص ساروج شرح داده شد این ماده دارای انواع مختلف بوده، و همچنین از نظر سختی درجات مختلف دارد. و هر نوع از ساروج ها از مواد اولیه متفاوتی ساخته شده اند. با توجه به این نکته اسیدی که برای ساروج مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد نیز از ترکیب های متفاوتی با درجه قدرت عملکرد متفاوت ساخته می شود و بر روی ساروج مورد آزمایش قرار می گیرد تا تاثیر آن مورد تایید متخصصین شرکت قرار گیرد و به مشتری تحویل داده شود. همین امر موجب می شود که این اسید به قیمت های متفاوت بسته به نوع ساروج عرضه گردد.

 اسید ضد ساروج

قیمت خرید و فروش اسید ضد ساروج

متخصصین بخش تولید کیمیا تهران اسید با نمونه گیری از ساروج، اقدام به تولید اسید ضد ساروج متناسب با نوع ساروج می کنند و در نهایت محصولی با کیفیت و قیمتی مناسب عرضه می کنند. مشتریان می توانند برای اطلاع از قیمت بروز محصول با واحد فروش شرکت تماس حاصل فرمایید.

بسته بندی اسید ضد ساروج

اسید ضد ساروج در گالن های 5 لیتری ، 20 لیتری و بشکه های 220 لیتری عرضه می گردد.

 • مدیر سایت (1396/9/9): بهتر این است که نمونه ای از سنگ را ارسال کنید تا بررسی شود .

  عماد (1396/9/8): آیا بدون ارسال نمونه سنگ هم میشه اسید برام بفرستید؟

  نام :
  ایمیل :
  پیغام :