• info@tehranacid.com

به کیمیا تهران اسید خوش آمدید !

absanginarakB.gif

1

گالری  کیمیا تهران اسید
گالری  کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید
گالری کیمیا تهران اسید

آب سنگین اراک

مجموعه آب سنگین اراک معروف به IR یکی از تاسیسات بزرگ هسته ای کشور است که در 75 کیلومتری شمال غرب اراک و در 5 کیلومتری شهر خنداب قرار دارد.


آب سنگین اراک

نخستین تلاش ها برای تهیه آب سنگین در ایران در سال 1363 بطور آزمایشی و با استفاده از الکترولیز انجام شد، اما تلاش در این زمینه به نتیجه ای نرسید. پس از فراغت سازمان انرژی اتمی از پروژه های نیمه صنعتی افزایش غلظت و تبدیل اورانیوم بین سال های 1370 و 1377 پیشنهاد اجرای یک پروژه صنعتی آب سنگین به سازمان ارائه و پس از مدتی با ابلاغ شورای معاونان سازمان انرزی اتمی اجرای این طرح آغاز شد، اما با توجه به محدودیت ها در کسب اطلاعات علمی و فنی از کشورهای خارجی و جذب نشدن نیروهای حرفه ای این پروژه تا سال 1377 به تعویق افتاد. در این سال ها علاوه بر تهیه دانش فنی، طراحی های پایه، مقدماتی، شروع طراحی تفصیلی، مطالعات و عملیات سایت یابی انجام شد و در این میان سایت خنداب انتخاب گردید. کار ساخت مجتمع از سال 1377 خورسیدی آغاز و تمامی مراحل و اجرای آن توسط متخصصان ایرانی انجام شد. بهره برداری از این نیروگاه در سال 1385 و توسط محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت انجام شد.


کلمات کلیدی

سیانور پتاسیم - سیانور دو پتاسیم - سیانور چیست - چگونگی مرگ با سیانور - سیانور مارمولک - طلا - اکسید کلسیم- شیمی آلی - فلز - فروش مواد شیمیایی - آب سنگین چیست - آب سنگین اراک چیست - سیانور چیست -خاک طلا - خرید سیانور - فلز طلا - سیانور - مواد شیمیایی - فروش سیانور پتاسیم - قیمت سیانور پتاسیم - خرید سیانور پتاسیم.


محصولات مرتبط